2024-12-13

Strzykawki laboratoryjne – trwałe i precyzyjne

laboratorium

Podczas prowadzenia badan laboratoryjnych bardzo często używane są różne rodzaje strzykawek. Ich zadaniem jest pobieranie i transportowanie materiałów i preparatów używanych podczas testów. Producenci sprzętu laboratoryjnego mogą zaoferować je obecnie w wielu wariantach do wyboru.

Czym charakteryzują się strzykawki laboratoryjne?

Strzykawki mają bardzo rozległe zastosowanie, ponieważ obecnie używane są one między innymi w medycynie, weterynarii, a także prowadzeniu badań – medycznych, laboratoryjnych.

Strzykawki przeznaczone do używania w laboratoriach na pierwszy rzut oka nie różnią się od standardowych strzykawek medycznych, jednak do prowadzenia badań wykorzystuje się różne ich warianty.

Producenci mogą zaprezentować strzykawki laboratoryjne w różnych wersjach pod względem ich materiału, pojemności czy rodzaju końcówki. Daje to zatem możliwość dobrania odpowiedniego sprzętu do konkretnego zadania.

Rodzaje strzykawek laboratoryjnych

Do prowadzenia badań laboratoryjnych używane są różne strzykawki laboratoryjne – https://www.garenpost.com.pl/strzykawki-szklane-ils-laboratoryjne.html które dobierane są specjalnie w zależności od rodzaju prowadzonych badań oraz preparatów, z którymi mają one współpracować.

Najczęściej strzykawki laboratoryjne dzielone są na dwie główne kategorie pod względem materiału, z którego są one wyprodukowane. Wyróżnia się:

      1. Strzykawki szklane

Są to strzykawki laboratoryjne, które powstają z wytrzymałego szkła borokrzemowego, dzięki czemu charakteryzują się one wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne.

Najczęściej szklane strzykawki laboratoryjne używane są jako strzykawki wielorazowe, ponieważ bardzo dobrze nadają się one do czyszczenia. Takie strzykawki mogą być używane również w temperaturach powyżej 100 stopni Celsjusza, na przykład do sterylizacji.

Takie strzykawki są dostępne w wersjach ze stałą igłą oraz z igłą wymienną. Mogą mieć również wzmocniony tłok, dlatego bardzo dobrze nadają się one podczas pracy z wymagającymi materiałami.

      1. Strzykawki plastikowe

Drugim typem strzykawek używanych podczas prac w laboratorium są strzykawki laboratoryjne plastikowe. Są to strzykawki jednorazowe, które w mniejszym stopniu odporne są na czynniki zewnętrzne.

Tego typu strzykawki laboratoryjne sprzedawane są jako sterylne i pakowane są one w pojedyncze opakowania, dlatego też od razu nadają się do użycia.

Gdzie kupić strzykawki laboratoryjne?

Szeroki wybór sprzętu laboratoryjnego od różnych producentów można znaleźć obecnie w sklepach producentów oraz w sklepach zaopatrujących laboratoria, gdzie czeka szeroka gama produktów do wyboru.

Zamówienia na strzykawki laboratoryjne mogą być dzisiaj również składane w internecie. Sprzęt jest wtedy dostarczany na podany adres.