2024-04-14

Warunki wynajmu wózka widłowego. Co trzeba wiedzieć?

wozek widlowy

Wózki widłowe są bardzo przydatne podczas wielu prac magazynowych czy produkcyjnych. Najczęściej firmy decydują się na ich zakup, aby mieć pojazdy na własność, do dyspozycji o każdej porze. Niekiedy jednak bardziej opłacalny okazuje się wynajem tych sprzętów. Sprawdź, w jakich sytuacji warto skorzystać z takiej usługi. Poza tym przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące warunków wynajmu wózka widłowego. Poznaj je.

Zakup wózka widłowego to inwestycja na wiele lat, ale decydując się na takie kupno, powinieneś się liczyć ze sporym wydatkiem. Oczywiście cena zależy od konkretnego modelu, jednak najczęściej oscyluje między kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Czasem więc bardziej opłaca się wynająć taki sprzęt, zwłaszcza gdy nie potrzebujesz go na długo lub ten używany wcześniej się popsuł i czekasz na jego naprawę. Pracownik firmy Inicjatywa Północno-Zachodnia, specjalizującej się w sprzedaży, wynajmie i serwisie wózków widłowych mówi: Wynajem wózka widłowego to świetna opcja podczas prac sezonowych. Z takiej usługi korzystają również osoby, którym zależy na szybkim załadunku. Niekiedy trafia się dodatkowe zlecenie, do którego posiadane pojazdy nie są wystarczające. Wtedy warto skorzystać z usługi wynajmu.

Co znajduje się w umowie wynajmu wózka widłowego?

Wózek widłowy można wynająć na dowolny okres, zarówno na kilka godzin, jak i dni czy nawet lat. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na wypożyczenie krótkoterminowe, czy długoterminowe, powinieneś zapoznać się z ogólnymi warunkami wynajmu pojazdu. W umowie znajdzie się zapis dotyczący czasu trwania najmu. Jest to jedna z najważniejszych i najbardziej podstawowych informacji, przekazująca dwóm stronom okres, przez który będziesz mógł używać sprzętu. Jego przekroczenie zazwyczaj wiąże się z nałożeniem wysokiej kary.

Umowa powinna zawierać również informacje o świadczeniu usług serwisowych. Wynajmując wózek widłowy, nie musisz go samodzielnie naprawiać – leży to po stronie firmy oferującej wypożyczenie. Wszelkie usterki oraz awarie należy zgłaszać jak najszybciej, aby sprawnie otrzymać pomoc, a w razie większych uszkodzeń, możesz liczyć na wózek zastępczy. Jako najemca masz jednak pewne obowiązki, które też muszą być zapisane w umowie. Dotyczą one przede wszystkim kosztów, jakie będziesz musiał ponieść, gdy okaże się, że awaria wózka widłowego powstała z winy Twojej lub Twoich pracowników.