2024-06-26

Z czego wynika popularność rusztowań aluminiowych?

Rusztowania są jednym z niezbędnych elementów w przypadku, gdy prace budowlane czy remontowe odbywają się na wysokościach. Najchętniej wybierane są w tych celach rusztowania aluminiowe, które są jednocześnie lekkie i wytrzymałe, co ułatwia ich transport oraz przemieszczanie na miejscu prac. Dlaczego jeszcze konstrukcje z aluminium są tak popularne?

Specyfika rusztowań aluminiowych

Z aluminium wykonać można wszystkie typy rusztowań. I chociaż w przypadku obszernych i poddawanych dużym obciążeniom rusztowań elewacyjnych, częściej wybierana jest stal, konstrukcje aluminiowe królują w przypadku wszelkich wariantów jezdnych. Z powodzeniem wykorzystywane są zarówno proste i niewysokie układy, jak i skomplikowane oraz zaawansowane, wyposażone w wiele dodatkowych elementów, np. takich jak wewnętrzne schody.

Profesjonalne rusztowania aluminiowe we wszystkich możliwych konfiguracjach dopasowanych indywidualnie do potrzeb Klienta, wypożycza oraz sprzedaje przedsiębiorstwo handlowo-usługowe Euro Rusztowania.

Cechy rusztowań wykonanych z aluminium

Rusztowania aluminiowe należą do konstrukcji stabilnych i wytrzymałych, które można tworzyć w dowolnych formach i modelach. Aluminium to materiał podatny na wszelką obróbkę, w tym spawanie, klejenie czy nitowanie. Konstrukcje wykonane z tego tworzywa są również odporne na korozję, co jest niezwykle istotne w przypadku wystawienia na działanie wilgoci i niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Rusztowania aluminiowe nie wymagają konserwacji i używania żadnych dodatkowych środków, dzięki czemu są doskonałą opcją do wykorzystania w miejscach, gdzie jest kontakt z żywnością czy środkami chemicznymi. Jest to wariant nietoksyczny oraz niepalny, który może zostać dodatkowo poddany anodowaniu oraz lakierowaniu, co poszerza zakres funkcji rusztowania.

Dlaczego rusztowania aluminiowe są tak popularne?

Rusztowania aluminiowe charakteryzują się stosunkowo niewielką wagą. Znacznie ułatwia to transport oraz montaż. Najczęściej są to konstrukcje modułowe, które nie wymagają przy składaniu żadnych dodatkowych akcesoriów. Wpływa to również na krótszy czas montowania i demontowania całej konstrukcji.

Rusztowania z aluminium umożliwiają również tworzenie bardzo wysokich konstrukcji, sięgających nawet kilkunastu metrów. Często wyposażone są w specjalne rolki jezdne, co daje możliwość bardzo łatwego przemieszczania, np. w przypadku zakończenia prac przy jednym etapie i konieczności kontynuowania ich o kilka metrów dalej.  Dzięki wszystkim tym aspektom cieszą się największą popularnością.